Anapusybė – už „gastronomo“ durų

Turbūt dažnas iš mūsų vaikystėje ir paauglystėje mėgome klausytis kitų pasakojamų šiurpių bei paslaptingų istorijų ir stengdavomės pakelti aukščiau kojas, kad nepačiuptų po lova besislepiąs monstras. Tačiau užtenka vieną kurį vakarą „pereiti“ televizijos kanalais, kad suprastumei: daug, oi, daug kas šiuo požiūriu taip ir neišaugo iš vaiko pasaulėjautos.

deriežai   Įdomiau, kodėl  primityvūs šamanų triukai sulaukia tokio atgarsio? Kodėl žmonės taip lengvai praryja visokių ekstrasensų, šamanų, būrėjų bei ateities spėjikų brukamą jauką? Atrodytų, ne viduramžiais gyvename… Ir nors krikščionybė griežtai pasisako prieš bet kokį ateities spėjimą, horoskopus, dvasių iškvietimą ar burtininkavimą, dažno šamano atributas yra kryžius, šventųjų atvaizdai ir pan. Sudaromas klaidingas įspūdis, kad, neva, visa tai daroma su dangaus palaiminimu…

Šio fenomeno tyrėjų nuomone, priežastis gali būti neužtikrintas vienas iš pagrindinių šiuolaikinio žmogaus poreikių – saugumas. Giliai pasąmonėje kiekvienas trokštame saugumo: norime būti sveiki, pripažinti, vertinami, mylimi, apsirūpinę materialiai, ramiai žvelgti į savo bei artimųjų ateitį… Deja, gyvenimas tokių garantijų neduoda. Priešingai: nuolat tik ir girdime apie katastrofas, kruvinus susirėmimus, epidemijas, stichijų šėlsmą, vagystes, žmogžudystes, pašlijusią valdžios moralę… Štai tada nesąmoningai ieškoma kažko tikro, pastovaus, amžino… Ieškoma dvasingumo. Tikintysis visa tai ir dar daugiau suranda savo tikėjime, tačiau tikėti šiais laikais daugeliui tapo nebemadinga. Tada reikėtų daug ko atsisakyti, daug ką pakeisti savo gyvenime… Oi, tik ne tai, ponai! Taigi ieškoma greito efekto bei trumpesnio kelio tikslui pasiekti – toks žmogus gali greitai nuklysti į okultines praktikas.

Tamsos jėgų pasaulis nieko neduoda už ačiū – anksčiau ar vėliau už tai sumokama visa kaina, net jeigu laikinai pagerėja sveikata ar užkalbėjimais sugrąžinamas mylimas žmogus. Nesuskubus pasitraukti (o juk gali pakakti ir vieno vienintelio vizito pas būrėją) naivuolis įtraukiamas į anapusinius žaidimus, kurių taisyklių jis net nesupranta. Neretai pradėjęs nuo „nekalto“ vizito pas chiromantą ar būrėją, savo dienas toks baigia psichiatrijos klinikoje, savižudybe arba prireikia egzorcisto pagalbos.

Vienas iš rusiškų į Baltijos šalių auditoriją orientuotų televizijos kanalų su maniakišku atkaklumu kasdien bruka šiurpinančius pasakojimus apie įvairias pasaulinio mąsto sąmokslo teorijas, pateikia dešimtis skirtingų netolimos pasaulio pabaigos scenarijų, numato galimą nedraugiškų Visatos būtybių invaziją į žemę. Jeigu bent visa tai būtų pasakojama su humoru! Tačiau rimtais veidais apie tai kalba mokslininkai, mokslų daktarai, įvairių mokslinių tyrimų institutų galvos. Jiems antrina paranormalių reiškinių tyrėjai, Sibiro šamanai, burtininkai bei astrologai! O laidų kūrėjai meistriškai sudėlioja akcentus ten, kur jiems reikalinga…

Štai viename tokiame filme tvirtinama, jog prieš daugelį amžių žemėje lankėsi gyvačių ir drakonų pavidalo kosminė rasė, kuri mezgė meilės romanus su žemiečiais ir to pasekoje vėliau atsirado aristokratija, karališkosios šeimos, milijardieriai, Amerikos prezidentų seka… O kadangi sakoma, jog aristokratų kraujas yra mėlynas, filmo kūrėjų nuomone – ne be pagrindo. Melsvą atspalvį suteikia varis, kurio gausu gyvačių ir driežų organizmuose. Daugiausia gyvatžmogių, pasirodo, „nutekėjo“ į anglosaksiškas tautas, kur jie įtakoja vyriausybių sprendimus, išsiliejo masonų judėjimu, nuolat kariauja su nepaklusniomis tautomis bei siekia pasaulinio viešpatavimo. Filmo kūrėjai nepamiršta duoti neįkainuojamą patarimą, kaip atskirti gyvatžmogius: pasirodo, jų akių vyzdžiai ne apskriti, bet primenantys vertikalius plyšius! Ką ir besakyti, iš karto ramiau paliko: bent jau neužklups netikėtai tie gyvatės…

Vis dažniau filmuose skamba sąvoka „lygiagretūs pasauliai“. Moksliniu terminu bandoma sustiprinti pseudomokslinių sapalionių argumentavimą. Kitaip tariant, toje pačioje vietoje bet skirtinguose laiko lygmenyse gali egzistuoti daug visiškai nepanašių vienas į kitą pasaulių. Iš pradžių šis terminas laidų kūrėjų naudotas atsargiai, keliant hipotezes, kad tokie perėjimai yra kažkur toli, kosmose. Ilgainiui, įsidrąsinus, perėjimai į kitus pasaulius gerokai priartėjo – į žemės ašigalius arba kitas neprieinamas vietas. Dabar gi susidaro įspūdis, jog perėjimus į kitapusybę turi kiekvienas Rusijos provincijos kaimas, o kartais dargi po kelis. Stovi kur nors vidury lauko vatinuku bei purvinais guminiais batais avinti moterėlė ir dėsto prieš kamerą, kaip sykį grįžtant iš svečių ji buvo patekusi į kitų matavimų pasaulius jungiantį perėjimą – keletą valandų tarsi kas būtų ištrynęs iš jos atminties! Pasiklausai – kalba ne kažkada karves melžusi kolūkietė, bet mokslininkė: lygiagretūs pasauliai, perėjimai, erdvės ir laiko sąsajos, laiko reliatyvumas, nebaltyminės gyvybės formos, plazmoidai ir t. t. Pila kaip iš rašto!

O štai kitas kažkurio Rusijos didmiesčio gyventojas teigė irgi pabuvojęs kitoje realybėje. Išeidamas iš parduotuvės pradarė duris ir… atsidūrė lygiagrečiame pasaulyje. (Atsargiau, kuomet einate į parduotuvę svaigalų!) Miestas atrodė neatpažįstamai pasikeitęs: nei mašinų, nei žmonių! Žmogelis pasakojo klaidžiojęs kelias valandas, kol galiausiai pasiekė butą, kuriame gyveno jo sūnus, pasatarąjį labai nustebindamas, mat jau keliskart skambino to laiko keliautojo žmona ir sunerimusi klausė, ar tėvas nebuvo užsukęs? Atsipeikėjęs ir išėjęs iš sūnaus namų, tas vėl atsidūrė mūsų realybėje ir sėkmingai parsirado į namus.

Ką čia būtų galima pasakyti? Žmogau, jeigu nežinai kiek tau galima, negerk iš viso – „pavažiuoja stogas“. Ir jeigu žmona tave pasiuntė į krautuvę duonos, pirk duoną, o ne gėralus. Gerai įkaušus ne tik keletą valandų, bet ir visą naktį galima praleisti „kitoje realybėje“.

O po kelių dienų tokį plevėsą jau rodo per televiziją, jis tampama įžymiu kontaktuotoju ir anapusinių reiškinių žinovu… Kitą kartą žiūrėk pačiam nė butelio jau nebereikės pirkti – tave atpažins ir pavaišins dėkingi sugėrovai, norėdami išgirsti apie erdvės-laiko fenomeną iš pirmų lūpų! 😉

Fotomontažas autoriaus.

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: