Pasiuntinys

lapas

Mažasis esė

Neonas pjaustė pilkos lapkričio dienos šešėlius. Po kojomis telkšančiuose vandens klanuose matėsi veidai. Iškreipti lyg kreivuosiuose veidrodžiuose. Ėjau neskubėdamas, įsižiūrėdamas į kiekvieną balutę, lyg kažko laukdamas. Bet ko gi aš galėjau tikėtis? Juk ir tie reti praeiviai buvo nepasiekiami vidiniam žvilgsniui, likdami anapus suvokiamos tikrovės. Tos tikrovės, kurią aš pats susikūriau.

Paskui pakėliau galvą ir pažiūrėjau aukštyn. Pilkame danguje blaškėsi pilki paukščių siluetai. Pilkomis apnuogintomis šakomis vėjyje mojavo pilki medžiai. Ūmai suvokiau, kad ir mano mintys darosi sunkios bei pilkos kaip švinas.

„Dieve mano, – pagalvojau, – ar be pilkumos, yra dar kas kita?..“

Ir štai tada pamačiau sparčiai žemyn besileidžiančią skaisčiai raudoną skiautelę – nedidelį, nuo šakos nuplėštą lapą, nežinia kaip išlikusį šalto vėjo ir pilkų tonų pasaulyje.

„Štai jis, atsakymas“, – pagalvojau ištiesdamas ranką.

Švelniai palietęs delną, raudonas lapas nusklendė prie mano kojų.

Jausdamas vandens vėsą, pirštų galais pakėliau netikėtą pasiuntinį iš Ten, kur gyvena mūsų svajonės. Nematoma Ranka pasiuntė jį, kad primintų kažką be galo svarbaus.

Ir staiga pastebėjau, kad aplinkui viskas pasikeitė. Gatvė prisipildė nežemiško švytėjimo. Kažkur pasitraukė rudens dargana. Kiekviena vėlyvo rudens paveikslo kertelė prisipildė šilumos, gyvybės ir paslėptos prasmės!

Bet praeiviai, atrodo, to nė nematė…

Tada ėmiau balsu šaukti, kad pilka diena – tik iliuzija, netiesa, apmaudus nesusipratimas… Kad tai tik blogas sapnas, iš kurio tereikia pabusti! Šaukiau, kad kiekvienas iš jų turi susirasti savąją raudoną skiautelę…

Žmonės trumpam sustodavo, nuostabos kupinomis akimis pažvelgdavo į mane, kartais nusišypsodavo, ir vėl papilkėję skubėjo jiems vieniems težinomais keliais.

Jie netikėjo.

2002 m. vasario 24 d.

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: