Kitoks radijas

Sunku būtų pasakyti, kada ir kaip „Marijos radijas“ atėjo į mano gyvenimą… Matyt nuo pirmųjų transliacijos savaičių mūsų mieste. Tiesa, iš pradžių klausydavausi automobilyje, važiuodamas į darbą bei grįždamas iš jo. Deja, kelionė trukdavo apie 15-20 minučių, ir didžioji dalis laidų pasilikdavo „už kadro“.Featured image

Tokiais atvejais dėdavau viltis į patikusios laidos kartojimą. Šitaip kambaryje, ant spintelės prie lovos, atsirado radijo imtuvas, suderintas 91,8 FM dažniui, kuriuo mūsų mieste transliuojamas „Marijos radijas“.

2012 m. rudenį patyriau rimtų išbandymų – man diagnozavo sunkų susirgimą. Sakoma, kad tokiais atvejais savaime atsisijoja tai, kas netikra. Ko gero ir iki tol nebuvau didelis komercinių radijo stočių fanas, o po to tranki muzika ir nuolatiniai reklaminiai imperatyvai: „Pirk!“ „Paskubėk!“ “Daryk taip! Daryk anaip!“ tapo nepakenčiami. Kaip ir komerciniuose kanaluose aptarinėjamos vietinių popso žvaigždučių paslaptys ir politikierių rietenos, pateikiamos taip, lyg nuo to priklausytų visos planetos likimas. Taigi „Marijos radijas“ liko vienintelis, kurio galėjau klausytis ir kuris rezonavo su vidiniais dalykais.

Pamėgau klausimų-atsakymų laidas (“Klausk drąsiai“), sesers Birutės pamąstymus („Aukštyn širdis“), kunigo Erasto Murausko pamokslus ir brolio Gedimino Numgaudžio homilijas („Žinia iš Pakutuvėnų“), kur gilūs dvasiniai dalykai pateikiami paprastai, suprantamai, o kartais iliustruojami su švelnia ir subtilia, žemaitiška brolio Gedimino ironija.

Rūpesčių ir neramių minčių apsuptyje, vartydamasis nuo vieno šono ant kito, vidury nakties, siekdavau radijo imtuvo ir klausydavausi „Marijos Radijos“ balso, jungdavausi į bendras maldas, žinodamas, kad tuo metu mane sieja nematomas ryšys ne tik su Dievu danguje, bet ir su daug brolių bei sesių Kristuje. Šitoks suvokimas ramino bei teikė paguodos. Sielai nurimus, padėdavau prie galvūgalio rožinio karoliukus, ir netrukus miegas užmerkdavo akis – iki pat ryto, kai jau reikėdavo keltis bei vykti darban.

Ir šiandien „Marijos radijas“ yra tas, kurio ramus balsas mano namuose visados laukiamas bei mėgstamas. Telaimina Viešpats jo darbuotojus, visą didžiulę „Marijos radijo“ šeimą pasaulyje, per kurią Geroji Naujiena gali pasiekti milijonus klausytojų. Iš tiesų jūs darote didelį Viešpaties darbą!

* * *

Katalikų skaičius pasaulyje seniai persirito per milijardą. Tai didelė jėga ir didelis potencialas. Tačiau kodėl dažnas  krikščionis dar dažnai jaučiasi autsaiderio vaidmenyje, o „madas“ jam diktuoja pasaulis?

Priežastis gali būti ta, kad mums labiau patinka būti krikščionimis-pogrindininkais arba, anot Evangelijos, esame nuo kitų linkę slėpti žiburį (savo tikėjimą)…

Gruodžio pabaiga, paskutinės Advento dienos. Įlipau tekart į miesto maršrutinį autobusėlį ir iškart pajutau, jog čia kažkas ne taip… Nieko naujo nepasakysiu tvirtindamas, jog per dieną vežiodamas keleivius, dažnas vairuotojas klauso mėgiamos radijo stoties: šitaip linksmiau ir laikas greičiau bėga. Tą rytą per garsiakalbius mikroautobuse skambėjo ne trivialūs vedančiųjų juokeliai ir bumsai, bet… giesmė. O po jos sekė pamokslas. Štai iš kur tas keistas jausmas! Tikrai ne kasdien visuomeninimae transporte išgirsi ką nors tokio!

Taip, tai buvo “Marijos radijas”. Atsargiai peržvelgiau šalia sėdinčius – jie klausėsi ir, panašu, klausėsi susidomėję!

Na, atrodytų, didelis čia daiktas! Tačiau neskubėkime: autobusėlio vairuotojas nepabūgo likti kitų nesuprastas, „balta varna“. Dar daugiau, jis leido kitiems išgirsti Dievo Žodį, kuris, kaip moko Šventasis Raštas, atlieka tai, kam buvo siųstas…

Nežinia, kiek keleivių per dieną tai priverčia suklusti? Tačiau net jeigu vienas vienintelis žmogus išgirs šį tylų kvietimą ir naujai permąstys savo gyvenimo kelionę – ne taip jau ir mažai…

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: