Kuo kvepia meilė

krantas

Kuo kvepia meilė? Gal tolimais prisiminimais, atneštais sūraus jūros vėjo nugairinto pamario pušyno kvapo? Galbūt mylimo žmogaus dovanota lauko gėlių puokšte? O gal alyvomis, kažkada augusiomis prie gimtojo namo ir primenančiomis motiną bei tas tolimas vasaras, kai viskas dar buvo taip tyra, paprasta ir šviesu? Meilė savo kraštui gali kvepėti tėviškės dūmais ir tylia nostalgija. Meilė gali kvepėti krauju, pralietu už kitus žmones…

Kvepia ne vien tik meilė. E. Hemingvėjus romane „Kam skambina varpai“ aprašo mirties kvapą. E. M. Remarko ir kitų rašytojų kūriniuose apie karą dažnai sutinkame frazę: „aplink tvyrojo mirties kvapas“ arba „ore pakvipo mirtimi“.

Žinoma, tai tik metaforos, tik įvaizdžiai, bet vis dėl to… Kuo daugiau mąstau, tuo labiau įsitikinu, kad meilė gali pasireikšti pačiais neįtikėčiausiais būdais.

Prieš kelioliką metų, vaikščiodama pajūryje, mūsų jauniausioji dukrelė rado į krantą išmestą leisgyvę plekšnę. Radinį parsinešė į sanatoriją, suvyniojo ir rūpestingai pasidėjo į spintą prie drabužėlių, žinodama, kad po kelių dienų jos aplankyti atvažiuos namiškiai. Dukrytė labai norėjo savo tėčiui žvejui padaryti staigmeną – padovanoti tikrų tikriausią jūros žuvį!

Tomis dienomis termometro stulpelis pavėsyje peršokdavo 30 laipsnių atžymą, ir žuvis ėmė gesti. Netrukus sanatorijos personalas suskato ieškoti šito gana nemalonaus kvapo priežasties. Ir, žinoma, surado. Žuvį paliepė nedelsiant išmesti.

Mažoji labai apgailestavo, kad pasivėlinome atvažiuoti viso labo keletą valandų – ji dar būtų spėjusi įteikti savo dovaną!

Apkabinęs dukrą guodžiau sakydamas, kad labai vertinu jos gerus norus, ir kad grįžę namo būtinai kartu važiuosime meškerioti bei pasigausime daugybę visokių visokiausių žuvų. O kartu buvo taip gera jausti savo rankoje mažą, šiltą vaikišką delniuką bei žinoti, kad esu tėtis, kurį ji be galo myli. Ir jau visai nesvarbu, kad toji meilė kvepia sugedusia žuvimi…

© 2001 m.

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: